AW25-48WAPLOS14, LINEAR LIGHTING SYSTEM APEX SQUARE PENDANT 1000MM 52.8W LED WARM-WHITE 3000K CRI, White, Opal
by LEDSC4
SKU AW25-48WAPLOS14
Original price
LedsC4 Apex Square Pendant 1000mm AW25-48WAPLOS14 Lineal lighting system for indoor use. Structure material: Aluminium. Structure finish: White. Diffuser material: Softdiffuser. Diffuser finish: Opal. Warranty: 5 Years. Product net weight (Kg): 6.45 Product length (mm): 1125 Product width or diameter (mm): 1125 Product height (mm): 42 Class 1. IP: IP40. LED. No. of lampholders or LEDs: 1. LED brand: SAMSUNG. Driver brand: VOSSLOH-SCHWABE. Maximum power of light source: 48W. Colour temperature: 3000K. Colour rendering index: 92. MacAdam Steps: 3. Hours of life: 50.000h L80B20. Photobiological risk: RG1. % de Flickering: <1%. Real flux (lm): 4585. Real lm/W: 87. Voltage / frequency range: 220-240/50-60Hz. Voltage: 2.7. Equipment included: Yes. Total power: 52.8. Power factor: 0.90. Dimmable equipment included: ON-OFF.