AW58-36WAPLOS14, LINEAR LIGHTING SYSTEM APEX LINEAR PENDANT 1595MM 2 SPOTS 52MM 39.6W LED WARM-WH, White, Opal
by LEDSC4
SKU AW58-36WAPLOS14
Original price
LedsC4 Apex Lineal Pendant 1595mm 2 Spots 52mm AW58-36WAPLOS14 Lineal lighting system for indoor use. Adjustable light source. Structure material: Aluminium. Structure finish: White. Diffuser material: Softdiffuser. Diffuser finish: Opal. Warranty: 5 Years. Product net weight (Kg): 4.43 Product length (mm): 1595 Product width or diameter (mm): 50 Product height (mm): 42 Class 1. IP: IP20. LED. No. of lampholders or LEDs: 1. LED brand: SAMSUNG. Driver brand: VOSSLOH-SCHWABE. Maximum power of light source: 36W. Colour temperature: 3000K. Colour rendering index: 92. MacAdam Steps: 3. Hours of life: 50.000h L80B20. Photobiological risk: RG1. % de Flickering: <1%. Real flux (lm): 4098. Real lm/W: 103. Voltage / frequency range: 220-240/50-60Hz. Voltage: 2.7. LED brand: CREE. Colour temperature: 3000K. Colour rendering index: 92. MacAdam Steps: 2. Hours of life: 50.000h L80B20. Photobiological risk: RG1. Real flux (lm): 4098. Real lm/W: 103. Voltage: 33.7. Equipment included: Yes. Total power: 39.6. Power factor: 0.90. Dimmable equipment included: ON-OFF.