LINEAL LIGHTING SYSTEM APEX LINEAL PENDANT 3180MM 4 SPOTS 30MM 39.6W LED WARM-WH | White, Opal | Technical | AW46-36VAPLXB14
by LEDSC4
SKU AW46-36VAPLXB14
Original price
LedsC4 Apex Lineal Pendant 3180mm 4 Spots 30mm AW46-36VAPLXB14 Lineal lighting system for indoor use. Adjustable light source. Structure material: Aluminium. Structure finish: White. Diffuser material: Softdiffuser. Diffuser finish: Opal. Warranty: 5 Years. Product net weight (Kg): 5.93 Product length (mm): 3180 Product width or diameter (mm): 30 Product height (mm): 42 Class 1. IP: IP20. LED. No. of lampholders or LEDs: 1. LED brand: SAMSUNG. Driver brand: VOSSLOH-SCHWABE. Maximum power of light source: 36W. Colour temperature: 2700K. Colour rendering index: 92. MacAdam Steps: 3. Hours of life: 50.000h L80B20. Photobiological risk: RG1. % de Flickering: <1%. Real flux (lm): 3894. Real lm/W: 98. Voltage / frequency range: 220-240/50-60Hz. Voltage: 2.7. LED brand: CREE. Colour temperature: 2700K. Colour rendering index: 92. MacAdam Steps: 2. Hours of life: 50.000h L80B20. Photobiological risk: RG1. Real flux (lm): 3894. Real lm/W: 98. Voltage: 9. Equipment included: Yes. Total power: 39.6. Power factor: 0.90. Dimmable equipment included: CASAMBI.